Läs vårt nyhetsbrev för februari
Läs vårt nyhetsbrev för februari 2025.
Mycket trevlig läsning för oss på Spiltan Fonder på ratingföretaget Moneymate's hemsida:
5 stjärnor för Spiltan Aktiefond Sverige, Aktiefond Stabil, Aktiefond Småland samt Spiltan Räntefond Sverige och 4 stjärnor för Spiltan Aktiefond Dalarna... Investmentbolagsfonden är än för ung för att kunna få något betyg men även den har ju gått mycket bra sedan start.
Till vänster visar Moneymate i sitt Nyhetsbrev en tabell över de mest framgångrika fonderna i riskprofilen "Mycket låg risk". Totalt finns det 161 fonder i denna riskklassen, varav de flesta har tre stjärnor. Majoriteten av fonderna har hållit samma antal stjärnor sedan föregående kvartalet.
Riskinformation: Historisk avkastning är ingen garanti för framtida avkastning. Pengar som placeras i fonder kan både öka och minska i värde och det är inte säkert att du får tillbaka hela det investerade kapitalet. Ladda ned faktablad och informationsbroschyr under Rapporter och dokument.
Läs vårt nyhetsbrev för februari 2025.
Nyligen höll Stefan Ericson, fondförvaltare på Spiltan Fonder, en presentation om Spiltan Räntefond Sverige.
Fyll i formuläret nedan eller ring oss gärna om du har några frågor: